Wody lecznicze w ofercie sklepu laVita!

Z przyjemnością informujemy, iż naszą ofertę wód poszerzyliśmy w ostatnim czasie o popularne i uznane w Polsce wody lecznicze ze źródeł Krynicy Zdroju.

Na nasze półki trafiły trzy najpopularniejsze pozycje, tj. Jan, Słotwinka oraz Zuber, w butelkach 0,5l oraz 5-litrowych kartonikach z kranikiem do wygodnego użycia.

Wody_Krynica

 

Cytując stronę internetową Krynicy Zdroju, przedstawiamy ogólną charakterystykę tego typu wód leczniczych:

Woda opadowa dostaje się w głąb ziemi w szczeliny skalne. W głębi ziemi woda ta nasycana jest CO2. Tworzy się słaby kwas węglowy, jest on chemicznie agresywny. Taka nagazowana woda rozpuszcza te związki mineralne które znajdują się w występujących tu skałach np. ługowanie szczelin wypełnionych żyłami wapienno – magnezowymi jest przyczyną dużej koncentracji w wodzie jonów Mg2+, Ca2+.
Wydajność źródeł jest zmienna i zależy ona od ilości opadów atmosferycznych.

Inaczej jest w przypadku wody „Zuber”. Występuje ona na głębokości od 750 do 950 m. w czterech odwiertach. Jest to woda bardzo silnie zmineralizowana, posiada znaczną ilość jonu Na+, przy dużej zawartości chlorków. Wody o podobnym składzie spotyka się w sąsiedztwie złóż ropy naftowej.
„Zuber” należy do wód reliktowych, szczątkowych, ich źródła są wyczerpywalne stąd gospodarowanie tą wodą powinno być racjonalne.
CO2 jest pochodzenia wulkanicznego jego źródła są praktycznie niewyczerpywalne.

Nasze główne bohaterki, pomimo faktu iż wszystkie są wodami, działaniem różnią się bardzo:

  • Woda Jan: Bardzo moczopędna, idealna w leczeniu kamicy nerkowej i w przewlekłych stanach zapalnych dróg moczowych. Stosowana również przy skazie moczanowej, miażdżuycy i cukrzycy, gdyż obniż poziom cholesterolu we krwi.
  • Woda Słotwinka: Stosowana w przewlekłych nieżytach przewodu pokarmowego, schorzeniach przewodu pokarmowego, miażdżycy, zaburzeniach gruczołów dokrewnych dróg moczowych, chorobach wynikłych z niedoboru magnezu (nerwice, stany stresowe itp.) oraz nerwicach.
  • Woda Zuber: Pomaga w leczeniu nadkwasoty, stosowana przy schorzeniach przewodu pokarmowego, głównie w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, wątroby, dróg żółciowych i cukrzycy. Łagodzi także przykre objawy nadużycia alkoholu.

Serdecznie zapraszamy zarówno oddanych entuzjastów w/w wód (a takich u nas nie brakuje) jak i osoby, które dzięki wodom leczniczym chciałyby wspomóc walkę ze swoimi dolegliwościami.