Pierwsza wizyta

The questionnairePierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym laVita jest jednocześnie wizytą, mającą największe znaczenie dla skuteczności nadchodzącej diety. Na niej bowiem przedstawiane są najistotniejsze kwestie, mające związek z możliwościami zdrowotnymi oraz preferencjami żywieniowymi klienta. Ważne jest zatem, aby na pierwszą wizytę pojawić się odpowiednio przygotowanym. Poniżej przedstawione zostały pomocne do tego celu informacje.

Pierwsza analiza składu masy ciała , jaka ma miejsce podczas pierwszej wizyty, staje się jednocześnie „punktem wyjścia” do postawionego sobie przez klienta celu diety, do którego wspólnie będziemy dążyć. Na bazie wyniku analizy składu masy ciała oraz wszelkich informacji, jakie zostaną przez klienta przedstawione podczas pierwszej wizyty, układany jest odpowiednio zbilansowany i spersonalizowany jadłospis.

Z każdym klientem, w trakcie jego pierwszej wizyty poprzedzającej ułożenie pierwszego tygodnia diety przeprowadzany jest – opracowany przez nasze Dietetyczki – szczegółowy wywiad medyczno-dietetyczny. Składa się on z dwóch części a jego zadaniem jest możliwie jak najlepsze poznanie klienta przez nasze Dietetyczki, aby przygotowane zalecenia żywieniowe oraz jadłospisy były:

  • odpowiednie pod względem oczekiwanych rezultatów diety
  • przygotowane zgodnie z predyspozycjami zdrowotnymi
  • zgodne z gustem smakowym klienta

Pierwsza część wywiadu medyczno-dietetycznego to wspólne wypełnienie odpowiednio przygotowanej ankiety, składającej się z około 50 podzielonych na kategorie pytań, traktujących między innymi o preferencjach żywieniowych oraz stanie zdrowia klienta. Wypełnienie ankiety jest dobrowolne, niemniej jednak należy pamiętać, iż informacje jakie uzyskać można dzięki zawartej w niej pytaniach mogą być niezbędne do ułożenia prawidłowo zbilansowanej i odpowiedniej do potrzeb danego klienta diety.

Drugą częścią wywiadu medyczno-dietetycznego jest „luźna rozmowa” z Dietetyczką, mająca na celu lepsze poznanie siebie nawzajem, wspólne określenie potrzeb związanych z przyszłą dietą oraz przedstawienie podstawowych informacji na temat nadchodzącej współpracy.

Aby rezultat wywiadu medyczno-dietetycznego był jak najlepszy a co za tym idzie ułożona później dieta jak najbardziej zoptymalizowana, przed pierwszą wizytą prosimy o przygotowanie następujących informacji:

  • Posiłki spożywane w ostatnim czasie
  • Przyjmowane leki (w miarę możliwości wraz z ich ulotkami)
  • Wyniki ostatnich badań
  • Sytuacje szczególne, mogące zachwiać regularność spożywania posiłków w trakcie nadchodzącej diety