Nowości! Młody jęczmień (proszek z soku) w sprzedaży w sklepie laVita!

mj2Zapraszamy do zapoznania się z kolejną ciekawą pozycją, która od niedawna znajduje się w naszej ofercie. Słyszało o nim wiele osób, niestety równie dużo wciąż myli go z popularną w Polsce ciętą trawą młodego jęczmienia. Mowa oczywiście o wysuszonym soku (w formie proszku) z młodego jęczmienia.

Jak wspomnieliśmy powyżej, bardzo często oba produkty przygotowywane z młodego jęczmienia mylone są ze sobą a trzeba podkreślić, że spektrum ich działania jest całkowicie inne. O popularnej ciętej trawie młodego jęczmienia napiszemy niebawem, tymczasem zajmiemy się jego zdrowszym „krewnym”, jakim jest wysuszony sok z młodej trawy jęczmiennej.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że tzw. „Młody jęczmień” jaki popularny jest m.in. wśród celebrytów mieszkających w Stanach Zjednoczonych jest właśnie proszkiem powstałym z wysuszonego soku.

Poniżej przedstawiamy szczegółową charakterystykę oferowanego Młodego Jęczmienia, posiłkując się przy tym informacjami zawartymi na stronie internetowej jego dystrybutora w Polsce (sam produkt pochodzi bowiem z USA):

mj1100% BIO Młody Jęczmień to 100% czysty i enzymatycznie żywy sproszkowany ekstrakt z liści młodego jęczmienia (sproszkowany sok), pochodzący z kontrolowanych upraw ekologicznych, który całkowicie rozpuszcza się w wodzie. Posiada pełną gamę witamin, składników mineralnych, pierwiastków śladowych oraz aminokwasów i to w takim składzie, w jakim skomponowała je sama natura. Zielone listki młodego jęczmienia w porównaniu z pszenicą posiadają ponad 2 razy więcej magnezu, 5 razy więcej żelaza, 25 razy więcej potasu oraz aż 37 razy więcej wapnia. O wyjątkowych wartościach odżywczych soku jęczmiennego napisano kilkadziesiąt prac naukowych i opracowań.

mj3Młody Jęczmień jest uprawiany sposobem organicznym bez dodatku sztucznych nawozów w rejonie prastarych wyschniętych jezior słodkowodnych. Podlewanie wodą mineralną wprost z podziemnych źródeł gwarantuje świeżość i czystość tej wspaniałej rośliny. Ma również wysoką zawartość betakarotenu, witamin C i E oraz witamin z grupy B: B1, B2, B3, B6, biotyny, kwasu foliowego, kwasu pantenowego i choliny, pochodnej witaminy B. Na niedobór witamin cierpimy z powodu przewagi przetworzonych produktów spożywczych w naszej codziennej diecie oraz faktu, że pokarmy tracą większość wartościowych składników odżywczych zanim dostaną się na nasz stół. Zawartość witaminy C w świeżo pokrojonej rzodkiewce na powietrzu spada do połowy już w ciągu pięciu minut. Ilość witamin B1 i B2 w pokarmach dramatycznie spada podczas gotowania. W Młodym Jęczmieniu został odkryty wyjątkowo skuteczny przeciwutleniacz 2″-O-glikozylisowiteksyna (GIV). 

Z jednej płaskiej łyżeczki sproszkowanego soku i szklanki wody po wymieszaniu otrzymujemy szklankę soku, którego zawartość składników mineralnych i substancji odżywczych odpowiada składem 2 kg ekologicznie uprawianych owoców i warzyw!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy oczywiście do naszego sklepu! W ciągłej sprzedaży posiadamy przedstawione na zdjęciach powyżej opakowania 30g oraz 135g. Natomiast dla tych, którzy już się przekonali do jego działania (bądź przekonają się niebawem), na zamówienie oferujemy również opakowanie 270g :-).