Magiczna Matcha – Prawdziwa sproszkowana zielona herbata w laVita!

matcha3Nadeszła pora na kolejną porcję informacji o nowościach w naszej ofercie.  Pragniemy zatem przedstawić Państwu Matchę, sproszkowaną zieloną herbatę o wyjątkowych właściwościach. Uznawaną za najzdrowszą herbatę świata.

Zanim jednak przejdziemy do przedstawienia informacji o samej Matchy, chcielibyśmy skupić się na produkcie jaki oferujemy naszym klientom. Producentów Matchy bowiem są dziesiątki, warto jednak zwrócić uwagę na to skąd kupowana Matcha pochodzi i kto stoi za jej wyprodukowaniem.

Oferowana przez nas Matcha produkowana jest przez firmę Green Foods z USA. Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, jak oryginalna japońska herbata miałaby pochodzić z USA. Otóż nie pochodzi – jest to w 100% surowiec japoński, najwyższej jakości. Firma Green Foods bowiem założona została przez Doktora Yoshihide Hagiwarę – osobę, która znana jest jako pionier w badaniach nad „zielonym jedzeniem”, takim jak Zielony jęczmień czy Matcha. To dzięki między innymi jego pracy, cały świat aktualnie szaleje na punkcie tego typu żywności a przeprowadzane przez niego badania co róż potwierdzane są przez uczonych na całym świecie.

Reasumując powyższe, z pełną świadomością możemy powiedzieć, że oferowana przez nas Matcha selekcjonowana jest przez osoby, które faktycznie się na tym znają :).

Przejdźmy zatem do samej Matchy, cóż to jest i jak to działa? Jej wyjątkowe właściwości przedstawiamy poniżej:

 • matcha1Wyjątkowo skuteczny antyoksydant!

W skali ORAC (międzynarodowa skala określająca zdolności zwalczania wolnych rodników przez antyoksydanty) Matcha bije na główę konkurencję. W skali ORAC popularne antyoksydanty poszczycić się mogą wynikami w okolicach 250 (Jagody Goji) czy 60 (Jagody Acai). Współczynnik ORAC dla Matchy to ponad 1500! Galusan epigallokatechiny EGCG to istotny przeciwutleniacz – obiekt badań uczonych na całym świecie, których wyniki wzajemnie się potwierdzają co dodatkowo wpływa na „karierę” Matchy. Przeciwutleniacz ten stanowi bowiem około 1/3 suchej masy proszku z Matchy.

 • Bogactwo polifenoli!

Jak powszechnie wiadomo, z działaniem polifenoli (również antyoksydantów) wiążą się właściwości zdrowotne i tak Matcha:

 • Jest skuteczna w profilaktyce przeciwnowotworowej
 • Wspomaga leczenie choroby Alzheimera, miażdżycy tętnic, zakrzepicy mózgowej, choroby wieńcowej oraz redukcji złogów tłuszczowych we krwi
 • Chroni każdą pojedynczą komórkę w organizmie

Literatura specjalistyczna opisuje polifenole jako wyjątkowo prozdrowotne, aromatyczne związki należące do grupy wtórnych substancji fitochemicznych.

 • matcha2Skarbnica witamin, minerałów i pierwiastków śladowych

Matcha charakteryzuje się ponad dziesięciokrotnie wyższą zawartością substancji witalnych niż tradycyjna, parzona herbata. Wynika to między innymi ze sposobu jej otrzymywania. W przypadku tradycyjnych herbat, większość istotnych składników uwięziona pozostaje w liściach, natomiast do naparu trafia ich niewielka część, w przypadku herbaty sproszkowanej problem ten nie ma miejsca i wszystko co cenne dostarczane jest do naszego organizmu.

 • Wysoka zawartość L-theaniny

L-theanina jest aminokwasem, którego wysoką zawartością charakteryzują się zielone herbaty. W herbacie czarnej L-theaniny znajduje się wielokrotnie mniej. Dzięki zawartości L-theaniny, Matcha dodatkowo:

 • Działa uspokajająco i relakcująco
 • Zmniejsza stres i niepokój
 • Stabilizuje nastrój
 • Pomaga zachować czujność umysłu

W sklepie laVita, Matcha dostępna jest w stałej sprzedaży w opakowaniach 156g. Ponadto na zamówienie dostępne są również opakowania większe. Tradycyjnie, zapraszamy do zakupów! :).